ne 25.9.2011 | Pavel Kuba, Martin Voltr

Mladší dorostenci mají formu jako hrom! Zdolali i úřadujícího mistra

Vedle hradeckého A-týmu se v posledních dnech vede skvěle také mladším dorostencům, kteří v neděli zajížděli na led aktuálního mistra republiky Komety Brno. Na první branku se čekalo skoro do půlky zápasu, kdy domácí proměnili trestné střílení. Hradečtí mladíci ale stihli ještě do konce druhé třetiny skóre otočit a když se v posledním dějství utrhli do vedení 4:1, bylo rozhodnuto. Tři body si dokázali pohlídat i v závěru a nakonec zvítězili 5:3. Hned ve čtvrtém kole tak získali ohromně cenný skalp soupeře z nejtěžších! Ve středu se mohou těšit na další favorizovaný tým, tentokrát na domácím ledě - v zápase od 12 hodin přivítají vrstevníky z Českých Budějovic.

Úvod zápasu se nesl ve stylu opatrné hry bez většího množství šancí. První vážnější šanci přinesla až desátá minuta, ve které se hostující Pilař ocitl sám na útočné modré, jeho bomba z dobrého pozice však netrefila branku Komety střeženou Martinem Ptáčkem. I Kometa měla v první třetině slibnou příležitost na otevření skóre, Garčic sám před gólmanem Hradce Františkem Veselým však nechal vyniknout jeho lapačku. Na první přestávku tedy odcházely oba týmy za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili výrazně aktivněji hosté, dvě velké šance Pavlíka a jedna gólová příležitost Voříška brankou neskončily a o slovo se tak přihlásila domácí Kometa. Petr Hladký byl při svém průniku hákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se dle pravidel ujal sám postižený a pěknou kličkou do bekhendu otevřel skóre utkání – 1:0.

Vedení domácím ale dlouho nevydrželo. Proti Pavlíkově kličce vytasil Ptáček ještě levý beton, na bekhend Miroslava Hyleny, který si sjel do rozhozené obrany Brna, již byl krátký – 1:1. Gólem do šatny pak skončila druhá třetina, když třináct vteřin před koncem využil zmatků v brněnské obraně David Malík a nekompromisně propálil dezorientovaného Ptáčka – 1:2.

Ve třetí části chtěli domácí co nejrychleji vyrovnat a zvýšit své šance na plný bodový zisk, dlouho však nemohli najít recept na nepropustnou obranu Hradce a dobře chytajícího gólmana Veselého. Ve dvaapadesáté minutě ujížděl sám na hostujícího gólmana brněnský Marcello, výraznou překážku v hradecké bráně však nepřekonal. Neproměněný únik mohl domácí mrzet ještě více, o necelé dvě minuty později svírali hosté Kometu až do okamžiku, kdy se k puku dostal před bránou volný David Malík a podruhé v zápase překonal brněnského Ptáčka – 1:3.

Aby toho nebylo pro domácí málo, po necelé minutě se hostující lavička radovala počtvrté. Tomáš Hofman ujel všem brněnským protihráčům a sám proti Ptáčkovi se nemýlil – 1:4.

Kdo očekával už klidný konec utkání, ten musel být hodně překvapen. Po dalších dvou minutách Brňané snížili zásluhou Romana Dymáčka, který po Zbořilově přihrávce protlačil puk do sítě – 2:4. Domácí ucítili možnost ještě zápas zdramatizovat, odvolali gólmana a zkusili to v šesti.

Jejich plány byly ale rázem zmařeny, když se na trestnou lavici odebral domácí Zbořil. Hosté přesilovou hru ihned využili, když Tomáš Hofman svým druhým gólem definitivně určil majitele tří bodů – 2:5. Na konečném resumé už nic nezměnila ani branka domácího Richarda Garčice z konce utkání – 3:5. Hradec Králové podal lepší výkon a právem si odvezl všechny tři body.

Milan Vlk (HC Kometa Brno):
Myslím si, že vstup do první třetiny byl od obou týmů výborný, z obou stran bylo vidět nasazení. Od druhé třetiny jsme ale začali postrádat týmový výkon, také u brány jsme byli málo důrazní. Pak už si šel soupeř za vítězstvím a nedal nám moc šancí utkání zvrátit.

František Tomášek (HC VCES Hradec Králové):
Náš tým hodně dobře bojoval. Pouze chvilku po prvním obdrženém gólu jsme byli horší, jinak jsme celý zápas soupeře převyšovali. Taky velká pochvala pro gólmana, který nás hodně podržel. Chtěl bych poděkovat vlastně celému týmu za velkou bojovnost.